*alt_site_homepage_image*

Odontologija

„InMedica“ klinikose dirba virš 180 patyrusių odontologų komanda, kuri teikia terapinio dantų gydymo, profilaktikos ir burnos higienos, vaikų dantų gydymo, endodontijos, dantų protezavimo (taip pat ir TLK lėšomis), dantų implantacijos ir dantų chirurgijos paslaugas.

Kviečiame susipažinti su „InMedica“ klinikose dirbančiais gydytojais odontologais.



TERAPINIS DANTŲ GYDYMAS

Terapinės paslaugos – tai nechirurginis pažeistų dantų ir dantenų ligų diagnozavimas ir gydymas, padedantis apsaugoti danties nervą nuo galimo pažeidimo ir kuo ilgiau išsaugoti sveikus ir gražius dantis.
Terapinio dantų gydymo metu:

  • aptinkami pradiniai ėduonies pažeidimai;
  • plombine medžiaga atstatomi ėduonies pažeisti dantys;
  • išsaugomas danties nervo gyvybingumas;
  • išvengiami galimi danties nervo pažeidimai ir komplikacijos.

Terapinės paslaugos gali būti teikiamos taikant vietinę nejautrą.

Ėduonies gydymas

Ėduonis – viena iš labiausiai paplitusių ligų, atsirandanti dėl dantų apnašose esančių rūgščių ir mikroorganizmų sąveikos, sukeliančios danties kietųjų audinių demineralizaciją ir ėduonies ertmės formavimąsi. Laiku pastebėtas ėduonis išvalomas iki sveikų danties kietųjų audinių ir užplombuojamas.

Senų plombų keitimas

Mūsų pacientai dažnai užduoda klausimą, kodėl reikia keisti seną plombą, nors ji dar neiškritusi iš danties. Atsakymas labai paprastas – senesnės kartos plombos turi didelį traukimosi koeficientą, todėl ilgainiui atsiranda akimi nematomų mikrotarpų tarp danties ir plombos paviršiaus. Į šiuos mikrotarpus lengvai prasiskverbia bakterijos, kaupiasi maisto likučiai, susidaro rūgštinė terpė ir dantis ima gesti (vyksta kietųjų danties audinių irimas – vadinamasis antrinis ėduonis), plonėja jo sienelės ir vieną dieną toks dantis gali suskilti ar nulūžti. Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus praktiškai nebelieka antrinio ėduonies rizikos. Be to, jos itin estetiškos, tvirtos ir kietos.

Estetinis dantų plombavimas

Taikant estetinį dantų plombavimą aukštos kokybės šviesoje kietėjančiomis plombinėmis medžiagomis atstatomi ne tik pažeisti dantų audiniai, bet ir atkuriama danties forma, funkcija, spalva bei skaidrumas. Šiuolaikinės estetiniam plombavimui skirtos plombos pasižymi „chameleono“ efektu, t. y. laužia šviesos spindulius panašiai kaip danties audiniai, todėl restauracijos tampa nematomos. Estetinis dantų plombavimas leidžia maksimaliai taupyti danties audinius – nereikia papildomai šlifuoti danties audinių, didinant plombos surišimo plotą ar daryti papildomus plombos užsilaikymo plotus. Pacientui pageidaujant baltesnių dantų prieš plombuojant dantys išbalinami. Praėjus 2 savaitėms, kai stabilizuojasi danties spalva, dantys yra plombuojami.

Nuskilusių dantų atstatymas

Šiuolaikinėmis plombinėmis medžiagomis dėl jų estetiškumo, tvirtumo ir tvirtos surišimo sistemos nuskilusį dantį įmanoma atstatyti visiškai nepastebimai, o restauracija tarnaus ilgus metus. Jus gydantis gydytojas odontologas, įvertinęs nuskilimo apimtį, rekomenduos Jums tinkamiausią danties atstatymo būdą.

Dantų jautrumo gydymas

Pacientai kartais skundžiasi atsiradusiu dantų jautrumu, diskomfortu valgant, geriant šaltus gėrimus ar tiesiog įkvepiant oro. Išsiaiškinus jautrumo priežastį, nesunku parinkti tinkamą gydymą – tai gali būti paprasčiausi skalavimai fluoro turinčiais skalavimo skysčiais, fluoro lako ar želė aplikacijos, apsinuoginusių dantų kaklelių plombavimas ir kt.

PROFILAKTIKA IR BURNOS HIGIENA

Geriausias būdas „užbėgti už akių“ ligoms yra profilaktika. „InMedica“ klinikos ypatingą dėmesį skiria profilaktinėms priemonėms, užkertančioms kelią dantų ir burnos ligų vystymuisi. Kiekvienam pacientui rekomenduojame profilaktiškai apsilankyti pas gydytoją odontologą du kartus per metus, kad šis galėtų įvertinti Jūsų dantų ir burnos ertmės būklę, bei, esant reikalui, laiku galėtų paskirti tinkamas profilaktines priemones ar ankstyvąjį gydymą.

Profesionalios burnos ertmės higienos procedūros metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, atliekamos gydomųjų preparatų (fluoro) aplikacijos, pacientai mokomi asmens burnos ertmės higienos. Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 6 mėn. – priklausomai nuo individualios burnos higienos įgūdžių bei polinkio kauptis akmenims. Esant pažengusiai periodonto patologijai kas 3-4 mėn. burnos higienistas pašalins kietąsias ir minkštąsias apnašas, esančias virš ir po dantenomis. Jums pageidaujant atliks vietinę nejautrą, kad procedūros metu puikiai jaustumėtės. Akmenims šalinti naudojami specialūs rankiniai instrumentai bei ultragarsinis skaleris. Pigmentinis apnašas, susidaręs nuo kavos, arbatos, rūkymo ir kt. efektyviai pašalinamas naudojant AIR-FLOW sistemą (kalcio karbonato milteliai su stipria vandens ir suspausto oro srove). Baigiant procedūrą dantys ir plombos nupoliruojamos specialia pasta bei šepetėliu, atliekama fluoro lako ar kita dantų jautrumą bei uždegimą mažinanti aplikacija.

Profesionalus „InMedica“ klinikos burnos higienistas išmokys Jus individualios burnos higienos, patars kaip iš gausybės priemonių išsirinkti tinkančias būtent Jums, kad išvengtumėte varginančių dantų ir dantenų problemų.

VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS

„InMedica“ klinikos profesionali gydytojų odontologų komanda pasirūpins, kad vizitas į odontologo kabinetą Jūsų mažiesiems nesukeltų streso. Mūsų klinikose teikiamos vaikų dantų priežiūros ir gydymo paslaugos:

  • dantukų priežiūros konsultacijos;
  • pieninių dantų ėduonies (karieso) gydymas ir plombavimas;
  • pieninių dantų šalinimas;
  • nuolatinių dantų karieso profilaktika ir gydymas;
  • nuolatinių dantų dengimas silantais.

Nuolatinių dantų dengimas silantais – tai krūminių dantų vagelių hermetizavimas skysta plombine medžiaga, skirta apsaugoti ką tik išdygusį dantį nuo galimo ėduonies. Apie silantus privalu prisiminti, kuomet Jūsų vaikui pradeda dygti nuolatiniai krūminiai dantys.
Silantai – tai dantų ėduonies profilaktikai skirtos medžiagos, mechaniškai uždengiančios dantų vageles ir įdubas, kad į jas nepatektų bakterijos bei angliavandeniai. 

ENDODONTIJA

Endodontija – tai šaknies kanalų gydymas arba pergydymas, esant negrįžtamiems pulpos pakitimams, sąlygotiems pulpito arba periodontito. Dažniausiai bakterijos į dantų kanalus patenka dėl dantų karieso. Jei kanalai negydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą. Ilgainiui pradeda gesti žandikaulio kaulas apie uždegiminį dantį, formuojasi židinys. Tai gali sukelti rimtesnes komplikacijas.

Dantų šaknų kanalų gydymas pradedamas nuo kanalų išvalymo. Kuomet dantų šaknų kanalai išvalyti, hermetiškai užpildomos šaknų kanalų sistemos angos. Šaknų kanalų angos uždaromos ypač kruopščiai, o pažeisti audiniai aplink šaknį ima gyti. Kai dantų šaknų kanalai sugyja, lieka atstatyti danties vainiką plombuojant ar protezuojant. Danties nervo uždegimas gydomas pašalinant danties nervą endodontinio gydymo metu.

DANTŲ PROTEZAVIMAS

Dantų netekimas dažnai sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Pacientus vargina kramtymo, virškinimo ir parafunkciniai sutrikimai, atsiranda nepasitikėjimo savimi jausmas, o dėl negalėjimo šypsotis apkarsta jų socialinis gyvenimas. Dantų protezavimas, kai atkuriami trūkstami dantys ar jų eilės – puiki išeitis norintiems džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.

„InMedica“ klinikose dantų protezavimas atliekamas visų rūšių protezais: tiek metalo keraminiais, tiek aukščiausius estetikos reikalavimus atitinkančiais bemetalės keramikos protezais (vainikėliais, tilteliais, porceliano laminatėmis, įklotais/užklotais). Dideli dantų eilių defektai ar visai bedančiai žandikauliai atstatomi įvairių konstrukcijų išimamais protezais.

Fiksuoti (neišimami) protezai – tai vainikėliai, tiltai, laminatės, užklotai ar įklotai, taip pat fiksuotieji dantų protezai, tvirtinami prie likusių dantų. Protezuojant fiksuotais protezais pasiekiamas didesnis kratymo efektyvumas.

„InMedica“ klinikose protezavimui naudojama viena pažangiausių bemetalės keramikos rūšių E-max, itin tinkamą priekinių ir pavienių dantų protezavimui. Pažeidžiami ir trapūs dantys, po įvairių traumų suskilę dantys gali būti idealiai atkuriami naudojant E-max vainikėlius.



DANTŲ IMPLANTACIJA

Dantų implantacija – tai pažangus, patikimas ir neskausmingas būdas atstatyti prarastus dantis. Prarastas dantis neišvengiamai sąlygoja nepageidaujamus procesus mūsų organizme. Atsiradęs tarpas po danties netekimo skatina kaimyninių dantų slinkimą, dėl to suprastėja sąkandis, tampa sunku kramtyti maistą, dantų higiena tampa sudėtingesnė, prarandamas estetinis grožis, ilgainiui keičiasi veido forma. Taikant dantų implantacijos procedūrą galima sustabdyti kaulo nykimo procesą, visiškai atstatyti pirminę kramtymo funkciją bei pasiekti nepriekaištingų estetinių rezultatų.

Dantų implantai – tai danties šaknies pakaitalai, ant kurių tvirtinami protezai (kitaip vadinami vainikėliu). Dantų implantai dažniausiai gaminami iš titano, kurį žmogaus organizmas lengvai įsisavina ir kurie nesukelia alerginių reakcijų. Dantų implantai gali būti įsriegiami tiek apatiniame, tiek viršutiniame žandikaulyje pakeičiant vieno, kelių ar net visų prarastų dantų šaknis. Vėliau prie implanto pritvirtinama dirbtinė danties karūnėlė, reikalui esant – ir implanto atrama.
Dantų implantai gali būti įsriegiami bet kokio amžiaus pacientams, kurių žandikaulis jau yra susiformavęs (įprastai nuo 18 metų). Siekiant sumažinti galimų komplikacijų riziką, dantys turėtų būti implantuojami tik išgydžius paciento ligas, galinčias turėti neigiamos įtakos procedūros rezultatams.
Jei tinkamai prižiūrėsite burnos ertmės būklę, pasiektais implantacijos rezultatais galėsite džiaugtis net ir kelis dešimtmečius.

„InMedica“ klinikos implantacijai naudoja tik aukščiausios kokybės implantus.

Medentika implantai

Medentika implantai yra pagaminti iš aukštos klasės šalto lydymo 4 laipsnio titano ir pasižymi išskirtinėmis savybėmis:

  • dėl inovatyvios formos ir paviršiaus implantas patikimai įsitvirtina žandikaulio kaule ir užkerta kelią žandikaulio kaulo nykimui;
  • unikalūs makro- ir mikro- implanto sriegiai lemia idealų kaulo ląstelių išsidėstymą aplink įsriegtą implantą, užtikrina maksimalų saugumą integruojant implantą į žandikaulio kaulą.

Medentika implantai gaminami Vokietijoje.

Straumann implantai

Straumann implantai – vieni dažniausiai naudojamų dantų implantų. Šie implantai nuolat tobulinami, pasižymi puikia šveicariška kokybe bei, remiantis tyrimų duomenimis, itin aukštu prigijimo rodikliu (98,4 proc.). Tokį rezultatą lemia implantui gaminti naudojamos medžiagos, paviršius, sukuriama forma bei sujungimas su dantų vainikėliu.

Straumann implantų medžiaga yra naujos kartos Roxolid lydinys (titanas ir cirkonis), kuris yra daugiau nei 35 proc. stipresnis už titano lydinį. Roxolid unikali formulė suteikia galimybę įstatyti mažesnį implantą, todėl pusė pacientų atvejų nereikia kaulo priauginimo operacijos. Tokiu būdu sutaupoma pinigų ir gydymo laikas tampa trumpesnis.

Naudojant Straumann implantus implantacija yra trumpa ir neskausminga, nereikalinga papildoma chirurginė operacija implantui įstatyti. Šių implantų paviršius mikrolygmenyje yra porėtas (SLA), o tai, tyrimų duomenimis, lemia greitesnį ir efektyvesnį implanto prigijimą.

SLActive implantai – aukščiausios rūšies implantas, kuris geriau stimuliuoja kaulinio audinio maitinimą krauju, sumažina uždegimo riziką ir pagreitina gijimo laikotarpį. Tyrimų duomenimis, SLActive implantai pasižymi aukščiausiu prigijimo rodikliu (99–100 proc.). Šį rezultatą lemia implantui gaminti naudojamos medžiagos, paviršius, sukuriama forma bei sujungimas su dantų vainikėliu.

DANTŲ CHIRURGIJA

Daugelis iš mūsų yra patyrę pačią paprasčiausią chirurginės burnos intervencijos procedūrą – dantų rovimą. Taikant šiuolaikines technologijas danties rovimo procedūros atliekamos ne tik kokybiškai, bet ir nesukeliant nemalonių potyrių.

Chirurginis danties šalinimas

Dantis gali būti šalinamas įvairiais atvejais:

  • dėl komplikacijų, kurias sukelia prieš tai naudoti gydymo metodai;
  • kai dantys smarkiai pažeisti dantų karieso arba periodontito;
  • jeigu dėl planuojamo ortodontinio gydymo reikia daugiau vietos žandikaulyje.

Dantų rovimas skirstomas į nesudėtingus ir sudėtingus. Nesudėtingu danties rovimu dažniausiai laikomas šalinimas, kai dantys yra vienašakniai ar pažeisti parodontozės. Tokių dantų šalinimas trunka vos keletą minučių. Sudėtingas rovimas dažniausiai susijęs su daugiašakniais, krūminiais dantimis, kuriuos operacijos metu reikia padalinti į kelias dalis. Ši procedūra trunka ilgiau, taikoma vietinė nejautra. Po operacijos žaizda susiuvama, galimas patinimas.

Chirurginis protinio danties šalinimas

Protiniai dantys dažniausiai išdygsta sulaukus 17–26 metų. Neišdygę arba netaisyklingai išdygę protiniai dantys gali sukelti burnos sveikatos problemų:

  • sunkiai pasiekiamos susikaupusios apnašos, sukeliančios blogą burnos kvapą;
  • dėl susikaupusių apnašų išsivystęs kariesas;
  • dėl netaisyklingai išdygusio danties susiformavęs šalia esančių dantų susigrūdimas;
  • dantenų skausmas bei uždegimas aplink protinį dantį;
  • greta esančio danties šaknies tirpimas.

Prieš protinio danties rovimą atliekama rentgeno nuotrauka, kuri leidžia išanalizuoti danties šaknies ir vainiko padėtį bei kitas anatomines struktūras.
Pašalinus protinį dantį pirmas tris dienas galimas silpnas patinimas, nestiprus maudimas, kuris lengvai numalšinamas įprastais vaistais nuo skausmo. Jei danties šalinimas buvo nesudėtingas, simptomų po operacijos gali visiškai nebūti.

Po operacijos svarbu laikytis šių rekomendacijų:

  • 24 valandas po danties šalinimo neskalauti burnos ertmės;
  • negerti karštų gėrimų ir valgyti minkštą maistą;
  • nerūkyti, kad žaizda sugytų kuo greičiau;
  • laikytis kitų gydytojo rekomendacijų.

Chirurginis retinuoto danties šalinimas

Retinuoti dantys – tai susiformavę, bet neišdygę dantys, kurie neatlieka jokios reikiamos funkcijos ir gali sukelti komplikacijas. Tam tikrais atvejais tai gali lemti šalia esančių dantų šaknų pažeidimą, cistų formavimąsi ir uždegimo vystymąsi. Retinuotus dantis būtina pašalinti.

Retinuotų dantų šalinimą reiktų suplanuoti iš anksto, nes gijimas labai priklauso nuo individualios situacijos, kuri aptariama konsultacijos metu su chirurgu. Įprastai veidas gali būti patinęs apie 3 dienas.

Retinuoti dantys šalinami chirurginiu būdu atliekant minimalų pjūvį dantenose ir nuimant ploną kaulo sluoksnį, kuris uždengia dantį.

Pašalinus retinuotą dantį laikykitės šių rekomendacijų:

  • 2 val. po procedūros nevalgykite;
  • šaldykite veido zoną, kurioje buvo išoperuotas dantis, kad sumažintumėte tinimą;
  • 24 val. po procedūros neskalaukite burnos, venkite kieto, karšto maisto ir gėrimų;
  • jeigu jaučiate skausmą, vartokite nuskausminamuosius, kuriuos Jums rekomenduos gydytojas;
  • stenkitės kuo mažiau liesti žaizdą (liežuviu, pirštais, dantų šepetėliu ir pan.).

Danties šaknies hemisekcija

Danties šaknies hemisekcija – tai daugiašaknių krūminių dantų gydymas, kurio metu priklausant nuo esančios situacijos šalinama danties šaknies dalis ar visa šaknis. Ši procedūra įprastai atliekama tada, kai danties šaknis yra infekuota ar pažeista periondontito ir gydymo metodai yra nebeveiksmingi. Ši problema dažniausiai išoriškai nepastebima.

Hemisekcija siekiama išsaugoti krūminį dantį, atskiriant ir pašalinant infekcinę šaknį bei paliekant kitas šaknis sveikas. Sugijus esamai žaizdai, išlikęs dantis įprastai protezuojamas arba prijungiamas prie kitų šalia esančių dantų.

Procedūrai atlikti taikoma vietinė nejautra, todėl nejausite jokio skausmo.

Danties šaknies rezekcija

Danties šaknies rezekcija – tai danties šaknies sutrumpinimas chirurginiu būdu, per kaulą sukuriant minimalią ertmę, per kurią išvalomas šaknies kanalas, pašalinama infekuota šaknies viršūnė, o likusi šaknis užplombuojama. Ši procedūra atliekama norint pašalinti infekcijos židinius, esančius dantų šaknų viršūnėse ir taip išsaugoti danties funkcionalumą.

Šaknies viršūnės infekcija pasireiškia dėl įvairių priežasčių, tačiau pagrindinė yra danties kariesas. Netinkamai gydomas kariesas skatina ūmaus uždegimo progresavimą. Tam tikrais atvejais šis uždegimas pereina į kaulo zoną, kurioje išsidėsčiusi šaknies viršūnė.

Po šaknies rezekcijos procedūros gali būti jaučiamas silpnas diskomfortas, patinimas ir nežymus kraujavimas. Rekomenduojama valgyti sveikąja žandikaulio puse.

Kaulinių išaugų šalinimas

Kaulinių išaugų šalinimas – tai procedūra, kurios metu pašalinami kaulinės išaugos nelygumai, žandikaulyje sukuriamas tolygumas. Šios procedūros įprastai prireikia tada, kai išsivysto žandikaulių egzostozė. Žandikaulių egzostozė – tai gerybinė kaulinė išauga, kuri nesukelia jokių simptomų ir vystosi labai lėtai, tačiau gali sukelti problemų vyresniems žmonėms, nešiojantiems išimamus protezus – tokiais atvejais protezas atrodo neestetiškai ar nebesilaiko ant žandikaulio. Šiose kaulinėse išaugose nuo protezų ilgainiui pradeda formuotis pragulos.

Gerybinės kaulinės išaugos gali formuotis ir viršutiniame, ir apatiniame žandikaulyje. Kaulinių išaugų šalinimas atliekamas chirurginiu būdu taikant vietinę nejautrą. Procedūra yra nesudėtinga, žaizdelės užsiuvamos.

 

 

Teikiamos paslaugos

Bendrinė nejautra (sedacija) Burnos chirurgija  Burnos higiena
Dantų balinimas Dantų implantavimas Endodontinis gydymas
Estetinis plombavimas Ortodontinis gydymas  Periodontologija
Protezavimas TLK lėšomis Protezavimas Vaikų ir paauglių odontologija